• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Len pre členov

Obec Čerhov

Utorok
Jan 19th
Príbehy zo života obce a jej obyvateľov
Zber kukurice - ďalší z príbehov ...
Utorok, 03 august 2010
„Heleeeen! Ucekaj na zahradu, bo šicky už tam!“ Skričala som cez plot do susedy, keď som cez okno videla, že sa nám na záhrade zbiehajú ľudia. „Čekaj, už ľen vežnem fľašku!“ Skríkol späť hlas, ktorý som hneď spoznala a v tej chvíli som vedela, že bude veselo. Počkala som teda susedu Helenu a spoločne sme vykročili v starých zásterách s našitými vreckami smerom na záhradu. Tu nás už ako každý rok v tomto čase okrem dobrovoľníkov z okolitého susedstva čakala vysoká a suchá kukurica, s ktorou sa pohrával jemný vetrík.

„Dzce sce buľi tak dluho? Gazdiny sce a prišli sce posledne,“ ozval sa ako prvý Gejza, ktorý musel vždy všetko okomentovať. „Mušela som vycahovac fľašku zo studni, bo še chladzila. Co ši še neznal azda dočekac?“ Odpovedala mu Helena a hneď do pohárika naliala domácu slivovicu. Každý dostal po „koštovke“ a išlo sa robiť.
Celý článok...
 
Cigarety za pivo
Sobota, 07 november 2009
Utekala som ako zmyslov zbavená dole našou uličkou, keď som konečne zbadala kríky, ktoré celou svojou šírkou z našej strany zakrývali rieku. Dobehla som tesne ku potôčiku, a nahla som sa dopredu, pretože moju pozornosť k sebe pripútalo čosi lesklé na jej dne. Maličký trblietavý kúsok kamienka sa ligotal zapadnutý v piesku, lákal a vábil môj pohľad čím ďalej, tým viac. Zrazu som za sebou počula kroky a niekto povedal moje meno...

„Janka!“ otočila som sa, otvorila som oči a ležala som na svojej posteli, vo svojej izbe, so svojou mladšou sestrou Ankou. „Daj mi pokoj, chcem ešte spať!“, povedala som a v momente som sa otočila na druhú stranu a zakryla si hlavu obľúbeným vankúšom, ktorý už mal vyblednutú obliečku a chýbal mu gombík. „nemôžeš spať, veď je piatok, posledný deň v týždni a musíme ísť do školy. Veď ten jeden deň hádam vydržíš!“. Povedala so zvýšeným tónom v hlase Anička, lebo vedela, že ak ihneď nevstanem, príde mama a bude to omnoho horšie.
Celý článok...
 
Julkine osudové zoznámenie
Streda, 02 september 2009
„Budu hrac, budu hrac, s kym budzem tancovac, s kym budzem tancovac, ked nemam frajira, s kym budzem tancovac“... Tieto slová piesne zazneli v čerhovskom rozhlase a oznamovali všetkým obyvateľom Čerhova, že sa v dedine blíži tradičná veselica. Táto veselica bola však trošku iná ako tie ostatné, pretože to bola zároveň predsvadobná zábava, ktorá sa konala v starom kaštieli v obrovskej sále v Čerhove.
Celý článok...
 
Príbeh z obce č. 1
Utorok, 30 september 2008
Konečne prestalo pršať a vetrík odfukoval posledné mráčiky z oblohy. Janka sa vybrala k svojej najlepšej kamarátke Zuzke, ktorá bývala neďaleko za kostolom. Bol to jeden nádherný letný, prázdninový deň ktorý spestril popoludňajší dážď.
Celý článok...
 

Kontakt

Obecný úrad Čerhov
Ulica Dlhá 100
076 81 Čerhov

Tel./Fax: 056/679 3222

Starosta obce:
 
Ing. Jaroslav Bajužik 

>> Kde sa nachádzame <<

Naši partneri

SACR