Zabudli ste heslo?
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Len pre členov

Obec Čerhov

Sobota
Dec 15th
Úvod arrow Aktuality arrow Čerhov oživuje staré tradície
Čerhov oživuje staré tradície
Obec Čerhov sa usiluje o zachovávanie starých miestnych tradícií, o čom svedčí aj Dom tradícií, prostredníctvom ktorého je prezentovaný miestny národopis a remeslá. Ďalšou aktivitou v tejto oblasti je návrat k starému spôsobu pečenia chleba v peci, ktorá sa podľa starých vzorov buduje v exteriéri Domu tradícii.

Za aktívnej pomoci občanov obce, ako aj odborných remeselníkov boli vykonané zemné práce, vytvorený betónový základ, postavená pec a zhotovené oplotenie z prútia, ktoré dotvára celkový obraz tradičnej dediny. K ukončeniu projektu zostáva uložiť tehlovú dlažbu okolo pece, postaviť prístrešok nad pec a slávnostne ukončiť akciu verejnou prezentáciou pečenia chleba.

Verejná prezentácia a slávnostné odovzdanie pece na užívanie občanom obce je plánované na posledný septembrový piatok a sobotu, kedy obec organizuje vinobranecké slávnosti s názvom Tokajské vinobranie.

Tento projekt je realizovaný vďaka podpore Nadačného fondu skupiny VSE spravovaného Karpatskou nadáciou – www.karpatskanadacia.sk .
 
stavanie_maja08.jpg
Spýtajte sa obce
Fotogaléria
Košický samosprávny kraj

Štatistika návštev

Návštevníkov: 1238095

Kto je online

Kontakt

Obecný úrad Čerhov
Ulica Dlhá 100
076 81 Čerhov

Tel./Fax: 056/679 3222
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

Starosta obce:
Ing. Jaroslav Bajužik 

>> Kde sa nachádzame <<

Informácie

Kultúra
Doprava
Školstvo
Cirkev

Anketa

Čo by ste v obci zlepšili ....
 

Naši partneri

SACR