• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Len pre členov

Obec Čerhov

Streda
Jan 27th
Úvod arrow Aktuality arrow Prezentácia vín v obecnej pivnici
Prezentácia vín v obecnej pivnici
Obecná pivnicaObec Čerhov, ako vstupná brána do vinohradníckej oblasti Tokaj sa môže popýšiť obecnou pivnicou, ktorá sa nachádza v areáli oddychového centra. Vstupný portál s masívnymi dverami a mrežami je viditeľný nielen z okolitej komunikácie, ale aj zo železničnej trate. Na prvý pohľad je každému jasné, že by sa patrilo aspoň z času na čas v nej ochutnať kvalitný zlatistý mok dorobený statočnými pracovitými rukami čerhovských malovýrobcov vín. Tak sa táto myšlienka stal realitou.

Od februára 2008 naši vinári z obce tu v nedeľu od 15. hodiny ponúkajú na ochutnávku za výhodné ceny svoje produkty. Pivnica je otvorená pre verejnosť do 19. hodiny. Prezentáciu už absolvovali títo občania obce: Pavol Iľko, Peter Iľko, Michal Iľko, Jaroslav Bajužik, Ivan Úporský, František Buša, Marián Takáč, Ján Buša, Juraj Rešetár, Gejza Gočik, Ľubomír Sakač. Celé odpoludnie si režíruje a podľa vlastného vkusu organizuje a riadi každý vinár sám. Rozhodne tu nejde o holdovanie alkoholu a opíjanie sa, veď v našom regióne má víno prevažná časť spoluobčanov, ale ide o kultúrne posedenie v kruhu priateľov, spoluobčanov, či pozvaných hostí. Je chvályhodné, že aj tento spôsob sleduje dobré spolunažívanie občanov, tu je priestor pre diskusiu rôznych problémov v obci, na zaspomínanie si na staré časy a podobne. Svoju atmosféru dotvára vkusne zariadená pivnica s príslušným nábytkom i barovým pultom.

Keď ste doteraz ešte váhali, milí spoluobčania, príďte sa presvedčiť na vlastné oči, ochutnať pohár dobrého tokajského vína, a takto si spríjemniť voľné chvíle nedeľného popoludnia, prediskutovať rôzne problémy, prísť rôznym veciam „nakoreň“.

Veď „In vino veritas“- „vo víne je pravda“. Či nie? 

Mgr. František Nadzon
 
stavanie_maja08.jpg
Spýtajte sa obce
Fotogaléria
Košický samosprávny kraj

Štatistika návštev

Návštevníkov: 1652658

Kontakt

Obecný úrad Čerhov
Ulica Dlhá 100
076 81 Čerhov

Tel./Fax: 056/679 3222

Starosta obce:
 
Ing. Jaroslav Bajužik 

>> Kde sa nachádzame <<

Informácie

Kultúra
Doprava
Školstvo
Cirkev

Anketa

Čo by ste v obci zlepšili ....
 

Naši partneri

SACR