• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Len pre členov

Obec Čerhov

Štvrtok
Oct 22nd
Úvod arrow Aktuality arrow Tokajské vinobranie v Čerhove
Tokajské vinobranie v Čerhove
Utorok, 30 september 2008
Tokajské vinobranie 2008 v ČerhoveTokajské vinobranie v Čerhove, usporiadané pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu. V sobotu 27. 9. 2008 o 10.30 hod. priviezol do Čerhova Tokajský parný expres z Košíc niekoľko stoviek milovníkov dobrého vína. Po uvítaní dychovou hudbou Michaľanka a miestnym usporiadateľom sa hostia presunuli podľa chuti na miestny športový areál alebo do vínnych pivníc. Prehliadky pivníc pre širokú verejnosť sa konali vo Veľkej Tŕni, Malej Tŕni a vo Viničkách. V ponuke bola ochutnávka 32 druhov vín, ale aj informácie o histórii pivníc a dorábaní vzácneho tokajského moku.

Bohatý kultúrny program čakal návštevníkov na miestnom športovom areáli. V rámci uvítacieho programu domáceho regiónu pod názvom „Zemplinska maňira“ vystúpili mnohé folklórne súbory z blízkych obcí.

Galaprogram tokajského vinobrania sa začal o 13.00 hod. O dobrú náladu sa postarali folklórne súbory Strapec z Čerhova, Vidumanec z Kuzmíc, Slovenka z Ukrajiny a folklórny súbor Čarnica z Košíc. Členovia divadla „G“ z Trebišova v hranej scénke pasovali za tohtoročného rytiera zlatého tokajského strapca p. J. Macika, veľkovýrobcu tokajského vína z Malej Tŕne.

Folklórny záver vystriedala skupina Mloci a za zlatý klinec programu môžeme právom považovať vystúpenie skupiny IMT Smile. O 19.00 hod. sa začala tanečná zábava pod holým nebom. Do tanca hralo Duo AXIS. Nepísanou žiarivou bodkou za Tokajským vinobraním bol ohňostroj o 20.00 hod. a štart balónu. Tancovalo sa a zabávalo ešte dlho do noci.

Fotogaléria - Tokajské vinobranie 2008

Mgr. František Nadzon
 
stavanie_maja08.jpg
Spýtajte sa obce
Fotogaléria
Košický samosprávny kraj

Štatistika návštev

Návštevníkov: 1593921

Kontakt

Obecný úrad Čerhov
Ulica Dlhá 100
076 81 Čerhov

Tel./Fax: 056/679 3222

Starosta obce:
 
Ing. Jaroslav Bajužik 

>> Kde sa nachádzame <<

Informácie

Kultúra
Doprava
Školstvo
Cirkev

Anketa

Čo by ste v obci zlepšili ....
 

Naši partneri

SACR